Přeskočit navigaci.
Homepage

Vyváženost postavy

inbody-baner-ceny

Vyváženost postavy vypovídá o tom “Jak fungujeme“.

Pokud se při analýze zjistí, že zatěžujeme více levou ruku a pravou nohu, tak to neukazuje na vážný problém. Zamysleme se nad tím, zda bychom neměli něco změnit, aby jsme zatěžovali i druhou  stranu rovnoměrně.

Druhou variantou je, že zatěžujeme jen jednu stranu těla a to pravou ruku i nohu, v tuto chvíli je už dobré navštívit fyzioterapeuta, který se nám podrobně podívá na naše záda. Jednostranné zatížení může způsobovat blok v zádech, který nemusíme ani cítit, ale vede k tomu, že jsme více vychýlení než bychom měli být.

Většina modelů InBody poukazuje na případné svalové dysbalance, neboli na nerovnováhu těla. Taková nerovnováha může být způsobena jak sportem, tak zaměstnáním, protože máme zafixované automaticky stejné pohyby a zapomínáme na druhou stranu, čímž dochází k tělesným dysbalancím.

Výsledné lístky

vyvazenost-postavy-nahled-nahled porovnani-vyvazenost-postavy-nahled

 

 

 

 

 

 

 

 

Na obrázku černý obdélníček poukazuje na ideální stav, čili žádnou nerovnováhu. Barevný sytý obdélníček ukazuje na nyní změřený stav analyzované osoby. Na základě této analýzy můžeme u konkrétního člověka zjistit, jestli má vyvinutější horní polovinu těla než spodní, nebo má pravou ruku silnější jak levou a to stejné je i u nohou. Po té mu můžeme doporučit na jakou část těla se zaměřit, aby dospěl k rovnováze postavy a také poukázat na chyby, které při různých sportech či sportovních aktivitách dělá, aby nedocházelo ke svalovým disproporcím.

… u všech modelů InBody navíc získáváme informace o rozložení podkožního tuku na těle. 

Tato informace je velmi cenná zejména k redukování tělesného tuku a hrozícím zdravotním rizikům, jelikož zjistíme, v jaké míře se nám tuk na různých partiích ukládá. Tyto informace jsou velmi ceněny, když dochází k redukci tuku. Když upravíme stravovací zvyklosti a zařadíme pohybové aktivity, vidíme odkud a kolik tuku ubývá.

 

019-nahled panacci-nahled